• Na podstawie jakich cech wybrać firmę kurierską i przesyłać paczki w niższej cenie?

  Chcąc nadać paczkę, czy to w kraju czy zagranicą, najczęściej decydujemy się na wybór tradycyjnej poczty lub lokalnej firmy kurierskiej. Nie jest to jednak dobre posunięcie. Otwierając się na inne możliwości możemy bowiem znaleźć firmę, która naszą przesyłkę dostarczy nie tylko taniej, ale i szybciej. Istnieje wiele kwestii, które warto rozważyć.

  Na jakie cechy firmy kurierskiej zwrócić uwagę?

  1. Obsługa zamówienia i szybkość realizacji

  Z pewnością bardzo ważne są zarówno czas, w jakim nasza paczka zostanie dostarczona do odbiorcy, jak i to, jak przebiega procedura jej nadania. Wybierając firmę warto zdecydować się na taką, która zapewnia obsługę w domu. Oznacza to, że kurier sam przyjedzie w celu odebrania od nas paczki – nie będziemy więc musieli dostarczać jej do siedziby firmy. Oczywiście, najkorzystniejszą dla nas jako klienta sytuacją jest jak najszybsze dostarczenie paczki, lecz pamiętać musimy, że większość firm zastrzega sobie prawo do wystąpienia różnorakich opóźnień w razie niekorzystnych warunków pogodowych lub szczególnych sytuacji. Przed wybraniem firmy kurierskiej warto więc przejrzeć jej regulamin pod tym względem, a także porównać go z ofertą innych przedsiębiorstw.

  2. Kontrola realizacji zamówienia

  Obecnie coraz więcej firm oferuje swoim klientom różnorakie rozwiązania pozwalające na śledzenie losu nadanej paczki i sprawdzenie, gdzie aktualnie znajduje się kurier. Opcje te udostępniane są zarówno klientom korzystającym ze smartfona i tabletu, jak i tradycyjnego komputera. Przed wybraniem konkretnego przedsiębiorstwa warto upewnić się, jak rozwinięte możliwości oferuje on pod tym względem, zwłaszcza gdy zamierzamy nadać większą liczbę paczek w krótkim czasie. Jeśli prowadzimy działalność taką, jak np. handel internetowy, warto postawić na stałą współpracę z firmą oferującą możliwość integracji sklepu z oprogramowaniem kurierskim. Jest to opcja na dłuższą metę o wiele tańsza, niż wysyłanie pojedynczych paczek za pośrednictwem różnych firm, szczególnie gdy sprzedajemy towar ciężki lub o dużych gabarytach.

  3. Możliwości reklamacji

  Niestety, nawet wybierając najlepiej ocenianą firmę kurierską musimy liczyć się z tym, że w trakcie transportu może dojść do nieprzewidzianej sytuacji. Niezależnie od tego, czy zawini kurier, czy sytuacja spowodowana będzie zdarzeniem losowym, powinniśmy mieć prawo do reklamacji, jeśli firma kurierska nie wywiąże się z umowy. Warto poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z polityką wybranej firmy, jeśli chodzi o zwrot środków czy inne opcje reklamacji, a także przeczytać opinie innych klientów. Pomoże to nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i nierzadko nerwy.

  4. Koszty usług dodatkowych

  Choć firmy kurierskie mają jasny i przejrzysty cennik, jeśli chodzi o podstawowe usługi, często oferują także opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie paczki lub dostawa po godzinach pracy. Jest to opcja, z której warto skorzystać, szczególnie jeśli prowadzimy biznes lub wiemy, że odbiorcy bardzo zależy na terminowym dostarczeniu przesyłki. Oczywiście, w związku z tym, że są to możliwości opcjonalne, za aktywację takiej usługi przyjdzie nam dodatkowo zapłacić (kurier dostarczający paczki po godzinach musi przecież otrzymać za to dodatkowe wynagrodzenie), lecz ich koszty znacząco różnią się w zależności od firmy. Chcąc oszczędzić na przesyłce kurierskiej powinniśmy więc przeanalizować oferty poszczególnych przedsiębiorstw, a następnie wybrać propozycję spełniającą nasze wymagania stosunkowo niskim kosztem.

Autor:

Wszystko co tylko związane jest ze środkami lokomocji - zarówno drogowego, jak i powietrznego, wodnego, szynowego... Ciekawostki, trochę techniki, trochę nowinek - ogólnie wszystko :)

Zostaw komentarz

Jeśli chciałbyś podzielić się z nami swoją opinią, napisz tutaj komentarz.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

3 × 3 =