• Nowe przepisy dotyczące prawa jazdy

  Nowe przepisy dotyczące prawa jazdy.

  Rok 2018 jest rokiem szeroko posuniętych zmian. Między innymi są to zmiany w przepisach dotyczących prawa jazdy. Jakie zmiany dosięgną nowych kierowców ? O tym poniżej.

  4 czerwca 2018- to data, do której należy odnieść się w szczególności. Osoby, które odbiorą prawo jazdy po 4 czerwca będą objęte tak zwanym okresem próbnym, a będzie on wynosił dwa lata. Niestety wiąże się on z pewnymi i dość sporymi ograniczeniami. Wspomniany okres próbny na celu doszkalanie młodych kierowców i będzie on liczony od dnia odebrania przez kierowcę dokumentu prawa jazdy.

  Jak wynika taki kurs? Około 4 lub 8 miesiąca od odebrania prawa jazdy, kierowca jest zobowiązany do uczestnictwa w kursie doszkalającym w wymiarze dwóch godzin. Odbywać się będzie w odpowiednich dla konkretnych miejscowości, wojewódzkich ośrodkach ruchu drogowego. Co więcej we wspomnianym okresie należy także zgłosić się do ośrodka doskonalenia techniki jazdy. Wizyta ma na celu odbycie godzinnego szkolenia praktycznego. Wszelkie wymagane kursy i szkolenia są oczywiście dodatkowo płatne. Podczas zajęć będą poruszane zagadnienia takie jak omówienie czynników, które wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego, aspekty kierowania pojazdem (od strony psychologicznej), jak również problematykę wypadków drogowych.

  Zielony liść znów na celowniku?

  Dodatkowym aspektem jest obowiązek jazdy z tak bardzo nie lubionym zielonym listkiem. Kierowca przez okres 8 miesięcy od uzyskania prawa jazdy, będzie mógł prowadzić pojazd tylko i wyłącznie oznaczony zielonym listkiem. Co się z tym wiąże? Z ograniczeniami prędkości rzecz jasna. Wyglądają one następująco:

  *W terenie zabudowanym zakaz przekraczania prędkości powyżej 50 km/h

  *W terenie niezabudowanym takiż sam zakaz, a ograniczenie to 80km /h

  * Drogi ekspresowe i autostrady 100 km/ h

  Jeżeli dojdzie do zdarzenia w którym kierowca dokonuje wykroczenia drogowego ( konkretnie 2 wykroczenia), a są one potwierdzone mandatem lub uprawomocnionym wyrokiem sądu, starosta lub prezydent miasta wydaje skierowanie na badania psychologiczne lub przedłuża „okres próbny” o kolejne dwa lata młody kierowca może także dostać skierowanie na kurs reedukacyjny

Autor:

Wszystko co tylko związane jest ze środkami lokomocji - zarówno drogowego, jak i powietrznego, wodnego, szynowego... Ciekawostki, trochę techniki, trochę nowinek - ogólnie wszystko :)

Zostaw komentarz

Jeśli chciałbyś podzielić się z nami swoją opinią, napisz tutaj komentarz.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

dziewięć − 6 =