• Udogodnienia dla firm zajmujących się wypożyczaniem aut

  Wypożyczanie samochodów staje się coraz powszechniejsze. Jednakże większość przedsiębiorstw zajmujących się taką działalnością nie zabezpiecza wystarczająco swoich pojazdów. Jest to ogromnym błędem, gdyż kradzież takich samochodów zyskuje na atrakcyjności wśród złodziei. Istnieje wiele sposobów, które umożliwią zapobieganie tym wydarzeniom.

  Jakie zagrożenia stoją przed wypożyczalniami samochodów?

  W przypadku kradzieży wynajmowanych aut, przestępców możemy podzielić ze względu na sposób postępowania. Jedni z nich używają fałszywych dokumentów podczas procesu zawierania umowy najmu pojazdu. Takie osoby zazwyczaj znikają po odebraniu samochodu. Ich znalezienia jest mało prawdopodobne z uwagi na brak poprawnych danych osobowych. Stosunkowo ciężko jest zapobiec takim sytuacjom. Inni klienci używają swoich prawdziwych danych, ale również znikają wraz z samochodem. Nie przejmują się potencjalnymi konsekwencjami prawnymi. Zanim zostaną oni odnalezieni przez policję, może minąć dużo czasu. Co więcej, nie ma pewności, że nasz samochód będzie nadal w ich posiadaniu.

  Oczywiście są też takie osoby, które nie znikają, ale unikają kontaktu i nie przestrzegają terminów wynajmu. Przez takie osoby nasze samochody nie są najefektywniej wykorzystywane i tym samym zyski naszej firmy są zmniejszone. Ścisła selekcja potencjalnych klientów niekoniecznie stanowi najlepsze rozwiązanie problemu kradzieży wynajmowanych aut. Znacznie lepiej jest skorzystanie z technologii, które pozwalają na zarządzanie flotą samochodową w czasie rzeczywistym.

  Wiele komplikacji związanych z tego typu kradzieżami wynika ze statusu takiego wydarzenia. Jeżeli klient nie zwróci na czas wypożyczonego samochodu, to nie popełnia kradzieży tylko przywłaszczenie. Z punktu widzenia prawa, postępowanie w obu przypadkach znacznie się od siebie różni. Opóźnienia w wypłacaniu odszkodowań od ubezpieczyciela oraz niska skuteczność policji dodatkowo zwiększają straty finansowe ponoszone przez naszą firmę. Każdy dzień, w którym jeden z pojazdów naszej floty znajduje się poza obiegiem, to z punktu widzenia przedsiębiorcy, dzień stracony.

  Co może zabezpieczyć samochody przed kradzieżą?

  Zazwyczaj nie jesteśmy w stanie zapobiec takiej sytuacji. Jednakże istnieją skuteczne sposoby na szybkie zlokalizowanie i odzyskanie pojazdu. Jest to szczególnie ważne, gdyż istnieje ryzyko, że skradziony samochód zostanie rozebrany na części i sprzedany za granicę. Bardzo popularne są lokalizatory GPS montowane w poszczególnych autach. Umożliwiają w prosty sposób zlokalizowanie skradzionego samochodu. Istnieje nawet możliwość śledzenia trasy pojazdu w czasie rzeczywistym. Sprawnym monitoringiem floty praktycznie wyeliminujemy sytuacje, w których nie udaje się odzyskać skradzionego pojazdu.

  Ponieważ monitoring GPS jest tak popularny, złodzieje posiadają metody, które pozwolą im go zneutralizować. Specjalny sprzęt w postaci zagłuszarek sprawi, że moduły GPS znajdujące się w samochodzie przestają działać. Dlatego też warto używać wielu zabezpieczeń jednocześnie. System GPS warto uzupełnić za pomocą systemu monitoringu, którego działanie oparte jest na łączności radiowej. Typowe zagłuszarki nie będą w stanie zakłócić sygnału radiowego. Dzięki temu będziemy mogli bez większych problemów zlokalizować skradziony pojazd.

Autor:

Wszystko co tylko związane jest ze środkami lokomocji - zarówno drogowego, jak i powietrznego, wodnego, szynowego... Ciekawostki, trochę techniki, trochę nowinek - ogólnie wszystko :)

Zostaw komentarz

Jeśli chciałbyś podzielić się z nami swoją opinią, napisz tutaj komentarz.

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

dziesięć − 9 =